Üniversite Puanları ve Tercih Robotu

Üniversite Puanları ve Tercih Robotu

Üniversite Puanları ve Tercih Robotu

Üniversite tercihleri döneminde her yıl olduğu gibi bu yılda Üsküdar Üniversitesi, Hangiüniversite, Aday Üsküdar web sayfalarımızda üniversite tercihlerini yapacak adayların işini kolaylaştıracak tercih robotumuz olacaktır. İstanbul ve yakın illerde oturan üniversite adayları Üsküdar Üniversitesi tercih ve tanıtım günlerimize katılabilir, adayın düşündüğü bölümler ve üniversitelerin listesi tercih robotumuzda verilecektir. İstanbul dışındaki adaylar ise web sayfalarımızdaki tercih robotumuzdan diledikleri zamanda ve ortamda yararlanabilecektir.

Üniversite Puanları ve Tercih Robotu Kullanımı

Üniversite sınavına giren adaylarının daha önceki yıllarda sözel, eşit ağırlık, sayısal ve dil puanlarında birden fazla türü vardı. Her bir puan türüne ait birden fazla puanın olması tercih yapacak adaylar için kafa karıştırıcıydı. Fakat birden fazla puan türü Yükseköğretim Kurumları Sınavı’yla (YKS) tek puana indirildi. Başarı sırasına göre bölüm tercihi yapacak olan aday, üniversite sınavına hazırlandığı alanda aldığı puan ve başarı sırasına göre tercihini yapacak. Birden fazla puan türünde yeterli puanı olan  tercih yapacak olan aday alternatif bölümleri de tercih etme olanağına sahip olacaktır.

Üniversite Puanları ve Tercih Robotu

Üniversite Puanları ve Tercih Robotu Kullanılarak Birden Fazla Bölüm Listelenebilir

Örneğin hem Psikoloji bölümünü tercih edecek EŞİT AĞIRLIK puanı hem de Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü tercih edecek SAYISAL puanına sahip olması gibi. Tercih döneminde kendi ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre bölüm tercihi yapması adayın en çok dikkat edeceği konudur.