Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

Hakkımızda

- Hangi Üniversite, adaylara yol gösterecek
YGS-LYS yerine gelen yeni üniversite sınav sistemi YKS - TYT, beraberinde pek çok yeniliği  getirdi. Bir yandan yeni üniversiteler açılırken, bir yandan da puan türleri değişti ve puan türlerinin sayısı arttı. Mevcut tercih programları geçerliliğini yitirdi. Bu köklü değişiklikler sonucunda üniversite adayları, bu yıl referans taban puanı olmadan tercih yapacak.

- Üniversite ve bölümler hakkında detaylı bilgi alınabilir
hangiuniversite.com sınava girecek öğrencilere yol göstermeyi, onlara üniversite yolunda merak ettikleri konularda bilgi vermeyi amaçlıyor. Ülkemizdeki tüm üniversiteler ve bölümler hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı hangiuniversite.com 'da adaylar, tercih ve puanlarını girerek genel tercih eğilimlerini ücretsiz öğrenebilecek.
Hayatlarının en kritik seçimini yapacak adaylara güvenli bir rehber olmayı hedefleyen hangiuniversite.com onlara bu en zorlu dönemde yol göstermeyi amaçlıyor.
Devlet, vakıf, KKTC ve yurt dışındaki üniversiteler ve bölümler hakkında bilgilerin de yer aldığı sitede, puan türlerine göre bölümler de detaylı bir şekilde bulunuyor.