Sosyal Güvenlik Bölümü Puanları

Sosyal Güvenlik Bölümü Puanları

Sosyal Güvenlik Bölümü Puanları

Sosyal güvenlik programı TYT puan türü ile öğrenci kabul edilmektedir. İş olanakları oldukça yüksek olan bu programa her yıl yüzlerce öğrenci başvurmaktadır. Programın taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları tercih eden öğrencilerin başarılarına göre değişir. Sosyal güvenlik programı için her yıl öğrenci kontenjan sayımızı ve burs olanaklarını yeniden belirliyoruz.

Sosyal güvenlik bölümü ihtiyaç duyulan sosyal güvenlik elemanlarını yetiştirdiği için oldukça tercih bir bölümdür.

Sosyal Güvenlik Bölümünü Seçmek Avantajlı mı

Sosyal güvenlik bölümü puanları çok da yüksek değildir. Ama zamanla bölümün değeri daha da anlaşılacağından puanlar da yükselecektir. Sosyal güvenlik programı, kariyer yapmak isteyen kişilerin de tercih edebileceği bir alanda yer alır.

Gerek özel gerekse devletin kurum ve kuruluşlarında sosyal güvenlik mevzuatına ilişkin işlemleri uygun şekilde yapacak sosyal güvenlik elemanlarına ihtiyaç vardır. Sosyal güvenlik elemanları ayrıca emeklilik, sigorta gibi alanlarda da çalışabilecek nitelikte olurlar.

Sosyal Güvenlik Programı Neden Tercih Ediliyor

Sosyal güvenlik alanı ülkemizde modernleşme sürecinde olan bir alandır. Bu nedenle yeni uygulamalara ve sisteme hâkim nitelikli elemanlara ihtiyaç doğmuştur. Sosyal güvenlik programı mevzuata uygun işlem yapabilen elemanları yetiştirdiği için oldukça popüler bir alan olmuştur.

Sosyal güvenlik alanında e-Devlet gibi uygulamalarla ilgi ve modern sisteme uygun ders içerikleri üniversitemizin sosyal güvenlik programında yer almaktadır.

Sosyal güvenlik alanında devlet kuruluşlarında da özel kuruluşlarda da nitelikli eleman ihtiyacı vardır.