Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

ÖSYM Açıkladı!

ÖSYM Açıkladı!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Milli Savunma Üniversitesi Sınavına (MSÜ) hazırlanan aday öğrencilere ilişkin duyuru yayımladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün YKS ödemelerinde sıkıntı yaşayan adayların, 4 Haziran Perşembe günü 09.00-23.59 saatleri arasında ödeme yapabileceklerini duyurdu.

Adaylara ek başvuru hakkı tanındı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi web sitesinde yayımlanan duyuruya göre; “Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı başvurularını internet ortamında yaptıkları halde ödeme işlemi tamamlanmadığı için kayıt yaptıramayanlara bir günlük ek başvuru hakkı verildi. Bu durumdaki adaylar sistemin açılmasıyla kayıtlarını 4 Haziran’da tamamlayabilecek”  dedi.

YKS ve MSÜ kayıt süresi uzatıldı!

İki milyondan fazla aday öğrencinin hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve Milli Savunma Üniversitesi sınavına başvuran ve başvuru sırasında sınav ücretini internet üzerinden ödeyen ancak ödeme gerçekleşmediği için kayıt işlemini tamamlayamayanlara ek başvuru hakkı tanındı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkan Yardımcısı Cengiz Ceylan, bazı adayların ödeme aşamasında işlemi gerçekleştirdikten sonra olumlu ya da olumsuz şekilde gelen uyarıyı görmeden sistemi kapattıklarını söyledi. Bu sıkıntının da bundan kaynaklandığını anlatan Ceylan, "Bu sabah itibarıyla bir çözüm yolu bulduk. İnşallah bu ayın 4'ü itibarıyla bu arkadaşlarımız yeniden kayıt yaptırabilecek. Ödemelerini de yapabilecekler" dedi. Ceylan, komisyon üyelerinin soruları üzerine yaklaşık 2 bin kişinin başvuru yapabileceğini, bankacılık sistemi üzerinden ödeme girişiminde bulunan herkese bu hakkın tanınacağını bildirdi.