Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü İçin Üst Seviye Eğitim

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü İçin Üst Seviye Eğitim

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü İçin Üst Seviye Eğitim

Üniversite eğitimi için tercihlerini gerçekleştirecek adayların seçebileceği önemli bölümlerden bir tanesi olan moleküler biyoloji ve genetik bölümü, canlı ve cansız tüm organizmalar için moleküler düzeyde yapı ve ilişkileri inceler. Bölümün amacı, bu alanda hizmet verecek nitelikli elemanların yetiştirilmesidir.

Bölümün eğitim programı kapsamında; biyoloji, genetik, hücre biyolojisi ve biyokimya gibi farklı alanlarda üst düzeyde bir eğitim verilmektedir. Günümüzde önem teşkil eden bölümler arasında yer alan moleküler biyoloji ve genetik bölümü, aynı zamanda gelecek açısından da son derece önemlidir. Gelişen teknoloji ve tıp neticesinde ileri boyuta ulaşan biyoloji, bununla birlikte önemini korumaktadır.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Mezunları Hangi Alanlarda Çalışır

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü eğitimi alarak mezun olan öğrenciler; ilaç ve gıda endüstrisi gibi farklı alanlarda görev alabilirler. Hastanelerde ilgili bölüm için nitelikli eleman yetiştirilen bu bölümde öğrenciler, biyomühendislik ve bilgisayar mühendisliğini birleştirilerek lisans eğitimi almaktadırlar.

4 yılda 8 yarıyıl üzerinden alınan bu eğitim sayesinde uluslararası düzeyde bir lisans mezunu olunması mümkündür. Bölüm mezunları, Türkiye'de moleküler biyolojinin geleceği için önemli bir görev üstlenmektedirler.

Hem dünyada hem de Türkiye’de her geçen gün daha ileri bir boyut kazanan moleküler biyoloji, yapılan yeni çalışmalar neticesinde genişleyen bir alan olarak da tanımlanabilir. Alan içerisindeki dersler ile birlikte sadece günümüz ekosistemini anlamakla kalmaz ayrıca geleceğin şekillendirilmesi açısından da önemli nitelikler kazanabilirsiniz.

Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Mezunları Açısından İş Bulmak

İnsanlığın ve ülkede biyomühendislik gibi alanların geleceği için önemli bir eğitim sağlayan Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden mezun olan kişiler, birçok farklı sektörde, önemli görevler üstlenmektedir.

Her geçen gün daha fazla önem kazanan meslek içerisinde gelişmelerin takip edilmesi elbette önemlidir. Üsküdar Üniversitesi olarak sunduğumuz çağdaş ve yenilikçi eğitim neticesinde diğer alanlarda olduğu gibi söz konusu bölüm içerisinde de nitelikli bireyler yetiştirmekteyiz.