Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

Herkesin merak ettiği soru: UZAKTAN EĞİTİM SÜRESİ UZATILACAK MI?

Herkesin merak ettiği soru: UZAKTAN EĞİTİM SÜRESİ UZATILACAK MI?

İlk orta ve liselerde uzaktan eğitimin başlaması ardından öğrencilere ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verdi. Selçuk, uzaktan eğitimin uzayıp uzamayacağı konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Selçuk, konuyu ile ilgili Sağlık Bakanlığı ile işbirliği halinde olduklarını söyledi. Selçuk, "Bilim Kurulu'nun önerileri var. Çok kısa bir zaman içerisinde bunun net kararını toplumla paylaşacağız. Ama bu süreç, toplumu da dünyayı da oldukça zorluyor. Bu nedenle bu şartlarda ne olur, ne olmaz elbette herkesin bir değerlendirmesi var. Fakat biz bunu, kamuoyuna resmi olarak en kısa zamanda açıklayacağız" ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk: “YKS ile ilgili kararı YÖK ve ÖSYM verecek”

Selçuk, liselere ve üniversiteye geçiş sınavlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Selçuk, "LGS, Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili. YKS ise ÖSYM ve YÖK ile ilgili. LGS ile ilgili biz ilkesel olarak sınavların zamanında yapılmasını çok önemseriz. Ama koşullar başka bir şey gerektirirse diye bu yüzden 3 ayrı sınav senaryosu da var. YKS ile ilgili kararı da tabii ki de YÖK ve ÖSYM verecek. Onlarla da istişare içerisindeyiz" şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk: "Sınavların uzaktan yapılması söz konusu değil"

Selçuk, sınavların online olarak yapılıp yapılamayacağına ilişkin bu çapta bir büyük sınavı online olarak yapabilecek bir alt yapının bulunmadığını belirtti. Selçuk, "Sınavların uzaktan yapılması söz konusu değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Okulların tatili konusunda Bilim Kurulunu dikkate alacağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzaktan eğitim ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Erdoğan, “Okulların tatili konusunda Bilim Kurulu'nun tavsiyelerini dikkate alacağız” dedi.