Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

YKS ve MSÜ Adayları Dikkat!

YKS ve MSÜ Adayları Dikkat!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı ve Milli Savunma Üniversitesi Askeri Aday Belirleme Sınavına girecek adaylara sınav yerlerini değiştirmelerini ilişkin karar aldı. MSÜ ve YKS adayları, sınav yeri değiştirme hakkı kazandı. ÖSYM, Dünyada ve Türkiye’de etkisini sürdüren Koronavirüs salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adayların, değişiklik taleplerinin alınacağını bildirdi. ÖSYM, konu ile ilgili resmi web sitesinde duyuru yayımladı.

YKS ile MSÜ adaylarına sınav yerlerini değiştirme hakkı geldi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile Milli Savunma Üniversitesi Askeri Aday Belirleme Sınavına (MSÜ) başvuran adayların atamalarının, ilgili sınava başvurularında birinci sırada tercih ettikleri sınav merkezlerine yapıldığı belirtti.

Sınav yeri değişikliği ne zaman yapılacak?

ÖSYM, sınav yeri değişikliği ile ilgili; "Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle atandıkları sınav merkezinin bulunduğu ilden farklı bir ilde ikamet etmek zorunda kalan ve bu nedenle sınav merkezi değişikliği yapmak isteyen adaylar, sınav merkezi değişiklik taleplerini dilekçe gibi yollarla daha önce ÖSYM'ye göndermiş olan adaylar dahil, sınav merkezi değişikliği taleplerini, değerlendirilmek üzere 29 Mayıs 09.00-23.59 saatleri arasında https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden Başkanlığımıza iletebileceklerdir" dedi.