Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

YKS Adaylarına Önemli Duyuru!

YKS Adaylarına Önemli Duyuru!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na girecek öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin açık olacağını belirtti. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi web sitesinde yayımladığı duyuruya göre kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri 6 Haziran Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacak.

Nüfus Müdürlükleri 6 Haziran’da açık olacak!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün web sitesi üzerinden; "ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri 6 Haziran Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 6 Haziran Cumartesi günü 15 yaşını tamamlayanların kendileri ile birlikte ana, baba, veli veya vasisi; T.C. kimlik kartı başvurusunda bulunmakla sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla, sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile bulundukları yer il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak müracaat etmeleri gerekmektedir" dedi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün web sitesinde yayımladığı duyuruya linkten ulaşabilirsiniz: https://www.nvi.gov.tr/yks-tc-kimlik-karti-6-haziran-2020-cumartesi-duyuru