Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

Türkiye’nin en iyi üniversite radyosu!

Türkiye’nin en iyi üniversite radyosu!

MüzikOnAir ve Bahçeşehir Üniversitesi Radyosu iş birliğiyle bu yıl 4’üncüsü düzenlenen  "Müziğin Yıldızları" ödül töreninde “En iyi üniversite radyosu” ödülünü Üsküdar Üniversitesi Radyosu kazandı. İletişim fakültesi öğrencilerinin de pratik yaptığı radyo önemli programları dinleyicisiyle buluştururken törende ödülü Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Üsküdar Üniversitesi Radyo Sorumlusu Emrah Korkunç aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Fazıl Say Salonunda gerçekleşen ödül töreninin sunuculuğunu ise sevilen radyo programcısı Ceyhun Yılmaz üstlendi.

En iyi üniversite radyosu ödülü Üsküdar’a!

Aralarında Ayşegül Aldinç, Armağan Çağlayan, Bülent Seyhan, Ertuğrul Özkök, Hakan Gence, Hakan Uç, Hop Dedik Ayhan, Umut Parkın, Özcan Beylan gibi önemli isimlerin jüri üyesi olduğu yarışmada Üsküdar Üniversitesi Radyosu halkoyuyla en iyi Üniversite Radyosu kategorisinin birincisi oldu.

Emrah Korkunç: "Üniversite radyolarına kulak verilmesi gerek"

Tuğba Özerk’in taktim ettiği ödülü Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve ÜÜ Radyo Sorumlusu Emrah Korkunç birlikte aldı. Emrah Korkunç, genç radyocuların üniversite radyolarında yetiştiğinin altını çizerek, üniversite radyolarına kulak verilmesi gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Sanat ruhlara şifadır"

Sanatın birleştirici, bütünleştirici evrensel bir dili olduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise yerel değerlere sahip çıkmanın önemine vurgu yaparak “Çocuklar konuşmayı bilmediği halde müzikle sanatla iletişim kurabiliyorlar ama sanatın bir özelliği daha var ruhlara şifadır sanat. Sanat tedavi açısından da çok önemli. 2006’dan beri NPİSTANBUL Beyin Hastanesinde canlı müzik tekniğini ile tedavi uyguluyoruz. Yerel olmadan evrensel olamayız. Kendi değerlerimizi harekete geçirmeliyiz, kendi değerlerimizi canlandırarak evrensel akışta kendimizi daha iyi temsil edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Toplam 24 kategoride 2019 yılının en iyilerinin seçildiği ödül törenine Üsküdar Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörü Tahsin Aksu, Medya PR Birim Yöneticisi Şaban Özdemir, Medya PR Birim Asistanı Meryem Özkan’ın yanı sıra çok sayıda sanatçı ve sanatsever de katıldı.

Üsküdar’da uygulamalı eğitim

Üsküdar Üniversitesi bünyesinde bulunan İletişim Fakültesinde Radyo, Televizyon Sinema, Çizgi Film Animasyon, Görsel İletişim Tasarımı, Reklam Tasarımı ve İletişimi, Yeni Medya ve Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Medya İletişim bölümleri bulunuyor. Öğrenciler bir yandan teorik eğitim ile kendilerini geliştirirken bir yandan da verilen eğitimi uygulama imkânı buluyor. Öğrenciler Üsküdar Üniversitesi radyosu ve televizyon stüdyolarında pratik yapıp kendilerini sektörel anlamda da geliştiriyor.