Türkiye’de ve İstanbul’da İyi Üniversiteler

Türkiye’de ve İstanbul’da İyi Üniversiteler

Türkiye’de ve İstanbul’da İyi Üniversiteler

Staj ve mezun olduktan sonra iş olanakları, diğer illere göre, İstanbul’da bulunan üniversitelerin daha fazladır. İyi bir üniversitenin bölümüne yerleşmek için hem puana bağlı iyi bir başarı sırasının olması hem de iyi bir puanın olması gerekir.

Türkiye’de ve İstanbul’da İyi Üniversiteler ve Baraj Başarı Sıraları

Adayın bazı bölümleri tercih etmek için gerekli başarı sırasının içinde olması, adayın ilgili olduğu bölümleri tercih edebilmesi için gereklidir. Bölümlerin başarı sırası şöyle sıralanabilir:

Tıp Fakültesini en düşük 40 bininci (40.000) olarak tercih etmek

Hukuk Fakültesini en düşük 150 bininci (150.000) olarak tercih etmek

Mimarlık Fakültesini en düşük 200 bininci (200.000) olarak tercih etmek

Mühendislik Fakültesini en düşük (Orman, Su Ürünleri Fakülteleri, Ziraat  hariç) 240 bininci (240.000) olarak tercih etmek

Öğretmenlik programlarına yerleştirme işlemlerinde (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programı dahil)  en düşük 240 bininci (240.000) olarak tercih etmek

Türkiye’de ve İstanbul’da İyi Üniversitelerin Ulaşımı

İstanbul’da lokasyon olarak merkezi bir yerde olması nedeniyle de tercih edilen vakıf üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, İstanbul’un hem tarihi açıdan önemli bir ilçesi hem de lokasyon olarak merkezi bir yerdedir. Çünkü ulaşım anlamında marmaray, metro, metrobüs ve vapur hatları kullanılmaktadır. İkinci öğretimde eğitim verilen dersler akşam geç saatlere kadar sürmektedir ve Üsküdar Üniversitesi merkezi bir yerde olduğu için dolayısıyla ulaşım olarak da çok avantajlı bir üniversitedir.