Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dersleri

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dersleri

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dersleri

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü pek çok farklı meslek seçeneği sunan bir bölümdür. Medya sektöründe farklı alanlarda çalışabilecek nitelikli meslek sahipleri yetiştirir. Bu sektör dinamik bir sektördür ve yaratıcı, üretime yönelik çalışma gerektirir. Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü dersleri arasında uygulamalı dersler ve teorik dersler vardır.

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü ders programında; iletişim, siyaset bilimi, uygarlık tarihi, kamera ve kurgu, dünya sineması, kısa film yapım ve yönetimi, televizyon kültürü, sinema tarihi, senaryo yazımı, görüntü yönetmenliği, kurgu teknikleri, film dili ve eleştirisi gibi dersler bulunmaktadır.

Öğrenciler radyo, televizyon ya da sinema alanlarında farklı bölümlerde ilgi alanlarına yönelebilirler. İstedikleri alanda mezuniyet tezi ile bölümü bitirerek farklı mesleklerde çalışabilirler.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü İş Olanakları

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunları için iş olanakları oldukça fazladır. Günümüzde daha da yoğunlaşan sektörde her meslekten çalışana ihtiyaç vardır. Kameraman, kurgucu senarist, program yapımcısı gibi farklı iş olanaklarından bahsetmek mümkündür.

Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü dersleri öğrenciler için eğitim süresi boyunca ilgi duyabilecekleri birçok farklı alan sunar.  Bölüm mezunları için işsiz kalmak neredeyse olanaksızdır diyebiliriz. Televizyon kanallarında farklı yapımlarda her zaman bölüm mezunlarına ihtiyaç olmaktadır.  Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü iş olanakları ve meslek seçenekleri açısından avantajlı bir bölüm.