Ortez - Protez Bölümü Nedir, Ne İle İlgilenir

Ortez - Protez Bölümü Nedir, Ne İle İlgilenir

Ortez - Protez Bölümü Nedir, Ne İle İlgilenir

Özellikle üniversite bölümü tercihinde birçok farklı seçeneğin değerlendirilmesi mümkündür. Bu farklı bölümler içerisinde öğrencilerin kendilerine en uygun olan bölümleri tercih ederken yapacakları araştırmalar önemli olup, bölümlerin içeriği ve ilgi alanlarının tam olarak bilinmesi gerekmektedir. Ortez - protez bölümü için de birçok öğrenci araştırma yapmakta ve bölümün ne olduğunu bilmek istemektedir.

Söz konusu bölüm, organ kayıplarında veya organların desteklenmesi gerektiğinde devreye giren cihazların bakımı ve uygulanması gibi konuları kapsar. Alanında uzman kişilerin yetişmesini sağlayan bölüm, geniş çaplı bilgilenme ve araştırma olanağı sunar. Gelecek açısından dahi önem teşkil eden organ kaybı tedavileri, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte gelişim göstermektedir. Bu nedenden dolayı bu alanda uzman kişilere günümüzde ihtiyaç duyulduğu gibi gelecek de ihtiyaç duyulacaktır.

Ortez - Protez Bölümü Tanımı ve İçeriği

Birçok öğrencinin oldukça ilgi gösterdiği sağlık alanında çok farklı bölüm ve program bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi olan ortez - protez bölümü insanların oldukça gerek duyduğu ortez ve protez kullanımı ile bunların yapılması konusunda gerekli bilgilerin alınmasını sağlamaktadır. Çağdaş kaynakların kullanımı ve yeniliklere adapte olunması, bölüm açısından önem teşkil eder.

Özellikle sağlık alanında gerek duyulan bu alan için birçok protez ve ortez teknolojisi üretilmektedir. Bu konuda yeni gelişmelerin takip edilmesi ile çok daha ileri gelişmelerin sağlanması da oldukça önemlidir. Bu nedenle bu alanda eğitimli kişilerin yetiştirilmesi hedeflenir. Bunu sağlamada ise elbette çağdaş eğitim metotları uygulanır.

Ortez - Protez Bölümü Meslek Dalı ve Çalışma Alanları

Üniversitelerin sağlık bilimleri ile alakalı olarak tercih edilen bölümlerden bir tanesi olarak çok ilgi gören ortez - protez bölümü mezunları, birçok iş sahasında yer alabilmektedir. Sağlık alanında sıkça gerek duyulan protez ve ortez konusunda gerekli işlemlerin yapılması noktasında, ortez - protez bölümü mezunları görevli olmaktadırlar.

Üsküdar Üniversitesi olarak sahip olduğumuz geniş altyapı neticesinde ortez – protez alanında uzman kişiler yetiştirmekteyiz. Çağdaş ve son nesil teknolojiler ile donanımlı eğitim programları içerisinde çalışma hayatına hazır bireyler haline gelmenizi sağlamaktayız.