Akdeniz Karpaz ├ťniversitesi

M─░SYONUMUZ
Üniversitemiz, ortak etik de─čerler ve bilimin ─▒┼č─▒─č─▒nda uluslararas─▒ standartlarda mesleki bilgi, beceri ve donan─▒ma sahip, ülke ve dünya sorunlar─▒na duyarl─▒, ho┼čgörülü, yeniliklere aç─▒k, özgüven sahibi, giri┼čimci bireyler yeti┼čtirmeyi amaçlar. Temel hedefimiz, bilgi, beceri duygu ve dü┼čünce bak─▒m─▒ndan yüksek niteli─če sahip insan gücü yeti┼čtirmektir. Ça─čda┼č ö─čretim yöntem ve tekniklerinin uyguland─▒─č─▒ bir e─čitim modeliyle mesleki bilgi ve beceri için gerekli uygulamalar─▒n yan─▒ s─▒ra, sorumluluk bilinci, etkili d─▒┼č ileti┼čim dinamikleri, içsel kontrol sahibi ve çal─▒┼čma disiplini yüksek bireyler yeti┼čtirmekteyiz. Akdeniz Karpaz Üniversitesi, evrensel boyutta bilimsel ara┼čt─▒rmalar ve uygulamalarla i┼č dünyas─▒n─▒n Ar-Ge merkezi olarak toplumun refah─▒na katk─▒da bulunmaktad─▒r. Bu çerçevede ö─črencilerin i┼č deneyimi edinmesine yönelik “Üretim içinde E─čitim" program─▒ ile uygulamalar─▒nda yetkin, çevreye ve topluma duyarl─▒, etik de─čerlere sayg─▒l─▒, kendini sürekli yenileyen lider insan kayna─č─▒ yeti┼čtirilmesi için çaba gösterilmektedir.

V─░ZYONUMUZ
Vizyonumuz, 21. yüzy─▒l─▒n h─▒zla de─či┼čen bilimsel ve sosyal ko┼čullar─▒na kolayca uyum sa─člayabilen, üst düzey ve güncel bilgi ve becerilere sahip, teknolojiyi etkin kullanabilen, çözüm odakl─▒, tak─▒m çal─▒┼čmas─▒na ve payla┼č─▒m kültürüne yatk─▒n, sosyal ileti┼čim becerisi yüksek, sorumluluklar─▒na duyarl─▒ ve inisiyatif sahibi lider ve mesleki yetkinlikleri yüksek elemanlar─▒n yeti┼čti─či, alan─▒nda öncül bir e─čitim kurumu olmakt─▒r.

Fak├╝lte ve Meslek Y├╝ksekokulu, b├Âl├╝m ve program kontenjan bilgileri a├ž─▒kland─▒─č─▒nda sitemizdeki yerini alacakt─▒r.