Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

Öğrencilere Ücretsiz 6GB İnternet Müjdesi!

Öğrencilere Ücretsiz 6GB İnternet Müjdesi!

Yükseköğretim Kurumu, (YÖK) koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçen üniversite öğrencilerine uzaktan eğitim sürecinde destek sağlamak için 6 GB ücretsiz internet verileceğini duyurdu. YÖK, web sitesi üzerinden konu ile ilgili açıklama yaptı.

Öğrencilere ücretsiz internet verilecek

YÖK, “Dünyada toplum sağlığını etkileyen Covid-19 küresel salgın tedbirleri kapsamında uzaktan öğretim çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu süreçte bildiğiniz üzere  "YÖK Dersleri Platformu"nu hizmete sunduk. Bu platformdan ulaşabileceğiniz üniversitelerimize ait içeriklere, mobil operatörleriniz tarafından hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan 6 GB'lık “Uzaktan Eğitime Destek" kotası kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından üniversitelerimizdeki uzaktan eğitime destek amacıyla verilen 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler de dahil olacaktır” dedi.

YÖK’ün resmi web sitesinden yaptığı açıklamanın tamamına linkten ulaşabilirsiniz: https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Haberler/2020/ogrencilere-egitime-destek-kotasi.aspx