Üsküdar Üniversitesi
Üsküdar Üniversitesi

HERKESİN MERAKLA BEKLEDİĞİ TARİH BELLİ OLDU!

HERKESİN MERAKLA BEKLEDİĞİ TARİH BELLİ OLDU!

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin merakla beklediği okullar ne zaman açılacak? sorusunu yanıtladı. Prof. Dr. Ziya Selçuk, koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitime geçen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için okulların 30 Nisan’da açılacağını söylemişti.

Okullar ne zaman açılıyor?

Selçuk, okulların ne zaman açılacağı ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Bakan Selçuk, Bakanlık Merkez binasında konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Selçuk, “Okullar 31 Mayıs'a kadar açılmayacak, uzaktan eğitim sürecek” dedi.

Katıldığı televizyon programında soruları yanıtlayan Selçuk, “normalleşme planları” çerçevesinde “Okullar açılsın” dediklerinde hemen açabileceklerini ve telafi eğitimlerine de başlayacaklarını söyledi. Selçuk, "Biz hazırlıklıyız. 1 Haziran değil, pazartesi günü okullar başlıyor dendiğinde biz başlarız. Okulların dezenfektanla temizlenmesi, okullarda altyapı gibi birçok hususu ele alınıyor. Meslek liseleri zaten dezenfektanla ilgili birçok hususu yapıyor. Kısaca biz açmaya hazırız." dedi.

Telafi eğitimleri ne zaman yapılacak?

Bakan Ziya Selçuk, telafi eğitimleri ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Selçuk, telafi eğitimleri sürecinin de planlandığını söyledi. İnternet ve televizyon üzerinden verilen EBA eğitimiyle yüz yüze eğitimin bir bütün olduğunu belirten Selçuk, telafi eğitimlerinin de buna göre planlandığının altını çizdi. Telafi eğitiminin yaş grubu ve bölgelere göre tek tek ele alınacağını ifade eden Selçuk, telafi eğitimlerinin ne zaman gerçekleşeceğine ilişkin tarih vermedi.

Sınıf geçmede birinci dönem notları geçerli olacak!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerin sınıf geçme durumu ile ilgili açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, "Birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak. Not ortalamaları kaç olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler. Öğrencilerimiz sıkıntıya girmesin. Diyelim ki zayıf not varsa sorumlu olarak üst sınıfa geçecekler" dedi.